Dyrektor Wydziału Kontroli, Prawnego i Nadzoru w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu nr ref. 81/09 - OFERTA PRACY NA WYŻSZE STANOWISKO

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Dyrektor Generalny Urzędu
poszukuje kandydatów na wyższe stanowisko w s.c.:

Dyrektora Wydziału Kontroli, Prawnego i Nadzoru w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu nr ref. 81/09

Wymiar etatu: 1

Miejsce wykonywania pracy: Poznań

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
• planowanie, kierowanie oraz nadzorowanie pracy wydziału w celu zapewnienia prawidłowego, rzetelnego, sprawnego i terminowego wykonywania zadań wydziału,
• zapewnienie właściwej organizacji pracy wydziału i podległych pracowników,
• koordynowanie i nadzorowanie realizowanych przez wydział spraw z zakresu zadań kontrolnych, w tym realizacji zadań kontrolnych w stosunku do organów rządowej administracji zespolonej i niezespolonej oraz organów samorządu terytorialnego i innych podmiotów realizujących zadania administracji rządowej
• nadzór nad właściwą realizacją świadczeń pomocy prawnej na potrzeby Wojewody, dyrektora generalnego urzędu oraz pracowników urzędu,
• koordynowanie wykonywania zadań z zakresu nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego oraz innymi nadzorowanymi organami,
• nadzór nad prowadzeniem redakcji Dziennika Urzędowego Województwa Wielkopolskiego.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy wynikające z przepisów ustaw oraz zgodnie z opisem stanowiska pracy
n i e z b ę d n e:

• wykształcenie wyższe magisterskie prawnicze lub administracyjne
• posiadanie kompetencji kierowniczych,
• posiadanie co najmniej trzyletniego stażu pracy, w tym co najmniej rocznego na stanowisku kierowniczym lub dwuletniego na stanowisku samodzielnym, w jednostkach sektora finansów publicznych,
• znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o służbie cywilnej,
• znajomość ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, ustaw regulujących zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego, ustawy o finansach publicznych, ustawy Prawo zamówień publicznych,
• znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie administracji zespolonych i niezespolonych.
p o ż ą d a n e:
• doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z nadzorem i kontrolą,
• doświadczenie w przeprowadzaniu czynności kontrolnych w jednostkach administracji publicznej,
• posiadanie uprawnień zawodowych w zakresie pomocy prawnej.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
• życiorys,
• list motywacyjny,
• kopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
• kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
• kopie dokumentów potwierdzających co najmniej trzyletni staż pracy, w tym co najmniej roczny staż pracy na stanowisku kierowniczym lub dwuletni na stanowisku samodzielnym w jednostkach sektora finansów publicznych,
• oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
• oświadczenia kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
• oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
• oświadczenie kandydata o niekaralności zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w urzędach organów władzy publicznej lub pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi.

Informacje o metodach i technikach naboru:
• weryfikacja formalna nadesłanych ofert,
• analiza merytoryczna aplikacji kandydatów,
• test wiedzy oraz test kompetencji kierowniczych,
• rozmowa kwalifikacyjna.

Dokumenty należy składać lub przesyłać w terminie do: 12-06-2009

Miejsce składania dokumentów:
Wielkopolski Urząd Wojewódzki
al. Niepodległości 16/18
61-713 Poznań
z podaniem w ofercie nr ref. 81/09

lub osobiście w Sekretariacie Dyrektora Generalnego Urzędu, bud. A, pok. 369 z podaniem w ofercie nr ref. 81/09

Inne informacje:
Decyduje data wpływu do Urzędu.
Dokumenty można składać w godzinach pracy Urzędu, tj. w poniedziałki godz. 8.00-16.00 oraz od wtorku do piątku godz. 8.15-15.15.

Na postępowanie rekrutacyjne zaproszone zostaną wybrane osoby.
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Osoba wskazana do zatrudnienia na wyższym stanowisku w służbie cywilnej przed podjęciem pracy będzie zobowiązana do złożenia oświadczeń w zakresie o którym mowa w art. 78 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.

Autor: Bogumiła Stanecka
Data utworzenia: 01.06.2009
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 10.01.2017 - 14:07