Wizyta studyjna w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi

W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim 23 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie koordynatorów do spraw dostępności. Wizyta studyjna w ramach Projektu „Procedury bez barier” zgromadziła w Łodzi specjalistów z całej Polski. Przedsięwzięciu patronowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz PwC Advisory Spółka z o.o. Spółka Komandytowa.

Celem wizyty studyjnej było zapoznanie pracowników z różnych urzędów z dobrymi praktykami, dotyczącymi obsługi klientów ze szczególnymi potrzebami, które wypracował Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi (ŁUW). Kolejne już spotkanie koordynatorów pozwoliło na wymianę wiedzy pomiędzy urzędami i było inspiracją do wdrażania zmian w tak ważnej kwestii, jaką jest „dostępność”. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się przedstawiciele między innymi: Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz liderki i liderzy z łódzkich samorządów.

Wykład inauguracyjny wygłosili Karol Młynarczyk – I Wicewojewoda Łódzki oraz Mirosław Suski – Dyrektor Generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. O celach projektu opowiedziała przedstawicielka PwC Spółka z o.o. Spółka Komandytowa – Iwona Adamska. Informacje z przebiegu działań w ramach Projektu „Procedury bez barier” w ŁUW oraz dobre praktyki ze swojego urzędu przedstawiła koordynatorka Małgorzata Kołodziejczyk, a Urszula Kalinowska zaprezentowała rozwiązania, dotyczące dostępności cyfrowej stosowane w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Po części plenarnej, uczestnicy wizyty sprawdzili rozwiązania poprawiające dostępność, które służą osobom ze szczególnymi potrzebami w Oddziale Paszportów i Oddziale Cudzoziemców ŁUW. Dzięki uprzejmości władz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi koordynatorzy zwiedzili także punkt obsługi klienta, utworzony w zabytkowym budynku przy ul. Piotrkowskiej 99.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w kolejnych urzędach wojewódzkich w kraju!

Przedstawiciele z różnych instytucjiWystąpienie przedstawiciela PWC

Autor: Beata Goraj
Data utworzenia: 05.12.2022
Osoba publikująca: Dawid Politowski
Data publikacji: 05.12.2022 - 14:20
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 05.12.2022 - 14:24