Wydarzenia bieżące

Nad Jeziorem Niepruszewskim, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w otwarciu sezonu letniego 2019 pod hasłem „Bezpieczne wakacje nad wodą”. Podczas organizowanych zajęć dla dzieci z okolicznych szkół, policjanci wspólnie ze strażakami państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej, zorganizowali pokazy bezpiecznego wypoczynku nad wodą i ratownictwa.

Dziś przypadała 10. rocznica śmierci Macieja Frankiewicza. Z tej okazji wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać Macieja Frankiewicza w krużgankach kościoła oo. Dominikanów w Poznaniu oraz na grobie w Alei Zasłużonych na poznańskim Junikowie.

Z okazji stulecia działalności Aeroklubu Polskiego w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się jubileuszowa gala. W uroczystościach uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, która odczytała list gratulacyjny w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał dziś decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w sprawie budowy obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor, którym jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, uprawniony jest do rozpoczęcia wszelkich robót budowlanych.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu obchodzi w tym roku stulecie działalności wydziału rolniczo-leśnego. Gościem jubileuszu był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który odczytał list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do władz uczelni.

Pages