Wydarzenia planowane

W czwartek (2 lipca) o godzinie 9:30 w sali im. Witolda Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (budynek C, III piętro) odbędzie się konferencja prasowa wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wraz z dyrekcją wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszką Pachciarz ws. wygaszania szpitali jednoimiennych w Wielkopolsce ze szczególnym uwzględnieniem placówki w Wolicy.

Od 30 czerwca do 3 lipca w Malanowie w powiecie tureckim funkcjonować będzie mobilny punkt pobrań COVID-19. We wtorek i w środę z centrum skorzystać będą mogli tylko pracownicy jednej z lokalnych firm. W czwartek i piątek wymazy pobierane będą już od wszystkich chętnych mieszkańców powiatu tureckiego oraz powiatów ościennych. We wtorek o godzinie 16:00 w urzędzie gminy w Malanowie odbędzie się konferencja prasowa, w której udział weźmie wojewoda, WOT oraz przedstawiciele sanepidu i lokalni samorządowcy. 

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Poznaniu, w ramach XXIII Dni Lwowa i Kresów w Poznaniu, organizuje obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.