Dzień Otwarty Programu Czyste Powietrze

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zorganizowano Dzień Otwarty Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Pracownicy odpowiadali na pytania dotyczące warunków przyznania pieniędzy, tłumaczyli na jakie źródła ciepła można otrzymać pomoc finansową, a także pomagali przy wypełnianiu wniosków.

- Największym problemem wywołującym smog jest niska emisja, dlatego należy podjąć wszelkie działania by skutecznie ją ograniczyć - uważa wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Od tego roku w Poznaniu oraz w całym województwie obowiązują przepisy uchwały antysmogowej. Niestety, stolica Wielkopolski nadal znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast nie tylko w Europie. Głównym winowajcą w naszym mieście jest paliwo stałe o niskiej jakości, wykorzystywane do ogrzewania mieszkań. 

Dzień otwarty cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko poznaniaków, ale również potencjalnych beneficjentów z całej Wielkopolski. Przez cały czas trwania imprezy pracownicy udzielili blisko 100 konsultacji indywidualnych w siedzibie funduszu, a także odpowiedzieli na kilkadziesiąt telefonów i maili.

Autor: Aurelia Pawlak
Data utworzenia: 05.12.2018
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 05.12.2018 - 09:00
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 18.12.2018 - 12:34