Wojewoda pisze do ministra ws. węzła autostradowego

W związku z dynamicznym rozwojem Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, pismo w sprawie dokończenia budowy odcinka drogi gminnej do węzła autostradowego „Września”.

Gmina Września w ostatnim czasie stała się miejscem wzmożonego ruchu budowlanego. Pojawia się coraz więcej inwestycji, co prowadzi do obciążenia istniejącego układu komunikacyjnego. Obciążenie dotyczy przede wszystkim dróg krajowych nr 92 i 15, stanowiących połączenie z autostradą A2 dla pojazdów jadących z kierunku centrum Wrześni oraz terenów inwestycyjnych skupionych wokół Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Inwestycja drogowa łącząca Wrzesińską Strefę Aktywności Gospodarczej z autostradą A2 została wybudowana jedynie w części z uwagi na brak zgody spółki koncesyjnej Autostrada Wielkopolska S.A. na włączenie drogi gminnej do ronda przy węźle autostradowym.

W związku z tą sytuacją wojewoda wystosował pismo do ministra infrastruktury i budownictwa, w którym zwraca uwagę na znaczenie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej dla regionu wrzesińskiego, ale także dla Wielkopolski. - Uważam, że taka inwestycja jest istotna z punktu widzenia polityki gospodarczej naszego województwa. Dobra infrastruktura drogowa jest jednym z podstawowych czynników decydujących o lokowaniu zakładów pracy, co w rezultacie wpływa na poziom życia mieszkańców województwa wielkopolskiego - mówi Zbigniew Hoffmann. - Jako przedstawiciel rządu w województwie zwróciłem się z prośbą do pana ministra o podjęcie interwencji - dodaje wojewoda.

W październiku 2016 roku swoją działalność na terenie gminy Września rozpoczęła fabryka Volkswagen Samochody Użytkowe zatrudniająca około 3 tys. osób. Dodatkowo kolejne firmy podjęły już decyzje o lokalizacji swoich zakładów na terenie gminy.

Foto: Tomasz Małecki

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 17.02.2017
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 01.03.2017 - 07:15