20 respiratorów i 10 kardiomonitorów trafiło do szpitala w Poznaniu

Dziś do jednoimiennego szpitala im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu zostało dostarczonych 20 respiratorów i 10 kardiomonitorów. Dostawę zapewniła Agencja Rezerw Materiałowych. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zaznacza, że potrzeby szpitala na wypadek ciężkich przypadków zarażenia koronawirusem są zabezpieczone. 

- Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych na bieżąco dostarcza nam środki ochrony osobistej, ale i sprzęt. Dziś mamy jedną z większych dostaw do szpitala jednoimiennego. Przygotowujemy się do większej liczby przypadków, dlatego już teraz z jednej strony tworzymy izolatoria, do których trafią pacjenci z lekkimi objawami i uwolnią miejsca w szpitalu, a z drugiej strony doposażamy placówkę, by była gotowa zająć się jak największą liczbą osób, które są w ciężkim stanie - mówi Łukasz Mikołajczyk. 

Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła 10 zestawów respiratorów, 5 respiratorów z mieszalnikiem, 5 respiratorów transportowych z dodatkowym wyposażeniem oraz 10 kardiomonitorów. Łączny koszt dostawy to ponad 1,2 mln zł. 

Dodatkowo także dziś do szpitala przy ul. Szwajcarskiej trafił respirator zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łącznie szpital jednoimienny będzie dysponował 81 respiratorami. 

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 08.04.2020
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 08.04.2020 - 18:45
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 08.04.2020 - 19:09