Wydarzenia

Inauguracja drugiej edycji projektu „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

16.01.2018

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła dziś w Marszewie w inauguracyjnym spotkaniu drugiej edycji projektu „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. - Chcemy przybliżyć rolnikom czym zajmują się instytucje, do której należy się udać po konkretną pomoc - mówiła wicewojewoda.

Wicewojewoda udziela wywiadu dla TVP Poznań.

Wizyta wicepremier Szydło w Lesznie

15.01.2018

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w gali "Leszczyńskiego becikowego", podczas której wicepremier Beata Szydło wraz z prezydentem Leszna wręczyła samorządowe świadczenia rodzinne dla dzieci, które niedawno urodziły się w Lesznie.

Odprawa roczna wielkopolskiej policji

12.01.2018

Wielkopolscy policjanci w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dokonali podsumowania działań formacji w 2017 roku. Funkcjonariusze wskazywali na malejącą liczbę kradzieży, włamań i rozbojów oraz wzrastającą wykrywalność. W spotkaniu uczestniczył również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Widok ogólny na salę sesyjną, cztery osoby za stołem prezydialnym

Pakiet dla miast średnich wspiera samorządowe inwestycje

11.01.2018

Polski Fundusz Rozwoju podpisał dziś pierwsze umowy z samorządami w ramach Pakietu dla miast średnich. Państwowa spółka strategiczna wspiera jednostki samorządu terytorialnego w uzyskaniu kapitału na cele rozwojowe. Wśród gości konferencji znalazła się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Przemawia minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Spotkanie wojewodów w MSWiA

10.01.2018

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w dzisiejszym spotkaniu wojewodów z nowym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim. Za dwuletnią współpracę podziękował też dzisiaj wojewodom Mariusz Błaszczak.

Dotychczasowy szef mswia z nowo powołanym ministrem.

Informacje bieżące

Wkrótce

Wojewoda Wielkopolski

Zbigniew Hoffmann

W dniu 9 grudnia 2015 roku prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała Zbigniewa Hoffmanna na stanowisko wojewody wielkopolskiego. Wojewoda jest przedstawicielem Rady Ministrów w województwie. Jako zwierzchnik rządowej administracji zespolonej, kieruje nią i koordynuje jej działalność na terenie Wielkopolski. Sprawuje też nadzór prawny nad działalnością gmin i powiatów oraz reprezentuje na terenie województwa Skarb Państwa.