Działania, informacje, aktualności

Rząd ogłosił Program Kolej+ (17.10.2018)

Jastrzębie-Zdrój, Myślenice, Sokołów Podlaski, Żnin, Turek, Śrem - to m.in. mieszkańcy tych miast uzyskają dostęp do połączeń kolejowych. Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili rządowy Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury kolejowej, tzw. Program „Kolej+”.

Zobacz więcej

„Dostępność Plus – Polska wolna od barier”. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rusza z kampanią promującą Program Dostępność Plus (16.10.2018)

Kampania jest częścią całej palety działań na rzecz dostępności. Będzie źródłem informacji o programie, barierach w przestrzeni publicznej i o tym, jak te bariery można usunąć.

Zobacz więcej

Dwukrotny wzrost przedsiębiorców inwestujących w badania i rozwój (16.10.2018)

Dwukrotny wzrost przedsiębiorców inwestujących w badania i rozwój – tak po roku obowiązywania pierwszej ustawy o innowacyjności wygląda liczba przedsiębiorców korzystających z ulgi na działalność B+R. W 2017 roku z ulgi na B+R skorzystało 1090 podatników PIT i CIT, podczas gdy w 2016 r. było ich 528.

Zobacz więcej

Rząd przyjął pakiet MŚP – projekt MPiT to kolejne ułatwienia i oszczędności dla przedsiębiorców (16.10.2018)

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym skierowany jest głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorców.   

Zobacz więcej

Czas do szkoły, czas na nabory. We wrześniu zaczynają się nowe konkursy z Funduszy Europejskich (05.09.2018)

Początek września to nie tylko rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W tym miesiącu otwiera się 56 nowych naborów z Funduszy Europejskich. Szansę na pozyskanie dotacji unijnej mają m.in. przedsiębiorstwa i konsorcja firm, samorządy, podmioty zajmujące się zdrowiem lub wspieraniem rodziny, organizacje pozarządowe oraz jednostki naukowe.

Zobacz więcej

Co zostanie Polskim Produktem Przyszłości? PARP zbiera zgłoszenia (05.09.2018)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXI edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu. Termin zgłoszeń mija 5 października.

Zobacz więcej

***

Autor: Tomasz Małyszka
Data utworzenia: 31.01.2018
Osoba publikująca: Barbara Pietrzyk
Data publikacji: 31.01.2018 - 08:48
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 18.10.2018 - 11:34