Wielkopolska stawia na rodzinę

Treść archiwalna

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu uhonorowano osoby, które tworzą rodzinę i pracują na rzecz rodzin. - Nie ma silnego, sprawnego państwa, w którym nie ma też silnie funkcjonujących i dobrze prosperujących rodzin - mówił podczas otwarcia uroczystości wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - Oddajemy szacunek rodzinom, które żyją godnie i starają się, aby polskie państwo się rozwijało - dodał.

Wręczeniem przez wojewodę Zbigniewa Hoffmanna i wicewojewodę Marlenę Maląg nagród dla uczestników konkursu na projekt edukacyjny promujący wartość rodziny dla szkół podstawowych z Wielkopolski zainaugurowano festyn "Wielkopolska stawia na rodzinę". W tym roku, nagrody trafiły do Zespołu Szkół w Chludowie, Szkoły Podstawowej w Gostyczynie oraz Szkoły Podstawowej w Kościanie. Wyróżnienia za wysoko ocenione prace konkursowe odebrali również uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej w Fałkowie i Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Finaliści konkursu z Chludowa przygotowali projekt edukacyjny pod nazwą "Rodzina na Szóstkę", który skupiał się na rozwijaniu komunikacji międzypokoleniowej. Jej efektem było stworzenie między innymi słownika pokoleniowego.

Wojewoda wspólnie z wicewojewodą uhonorowali także działaczy społecznych ministerialnymi odznakami Primus in Agendo. Przyznawana przez ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach. Wyróżnienia otrzymali: Anna Prusak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni, Irena Dutkowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo, Jerzy Grzegorski, działacz społeczny związany między innymi ze Stowarzyszeniem Konferencji św. Wincentego a Paulo oraz Akcją Katolicką, Maria Świdurska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie oraz siostra Barbara Belchnerowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie.

 

Medale wojewody Witolda Celichowskiego otrzymały także rodziny wielodzietne. Są one uhonorowaniem godnej do naśladowania postawy rodzicielskiej. W tym roku wyróżnienia otrzymało pięć rodzin z Wielkopolski.

Organizowany przez wojewodę festyn rodzinny uświetnił występ muzyczny zespołu Przemysława Mazurka oraz spotkanie literackie z autorką książek Barbarą Kosmowską. Pisarka, literaturoznawca, autorka słuchowisk dla dzieci i młodzieży jest laureatką wielu prestiżowych nagród. W 2001 roku jej książka "Teren prywatny" wygrała konkurs literacki pod nazwą "Dziennik polskiej Bridget Jones" trafiając jednocześnie na Listę Bestsellerów "Rzeczpospolitej". Autorka otrzymała też nagrodę w ramach III Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 04.10.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 17.10.2018 - 08:20