Wydarzenia bieżące

Wicewojewoda przemawia pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła dziś udział w uroczystości z okazji 77. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich. Podczas swojego wystąpienia przypomniała historię ruchu chłopskiego oraz powstania BCh. - Chłopi zawsze pozostawali wierni sobie i swoim wartościom. Mieli swój udział w walce o wolność i złożyli olbrzymią daninę krwi. Także im zawdzięczamy, że Polska jest dziś wolnym i niepodległym krajem - mówiła wicewojewoda.

Andrzej Radke przemawia podczas spotkania z działaczami opozycji antykomunistycznej

Opozycyjni działacze z okresu PRL rozmawiali w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim o zmianach w ustawie o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. W spotkaniu uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

List wojewody wielkopolskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował list do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty wielkopolskich szkół i placówek z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zdjęcie grupowe dzieci i wicewojewody.

Dzisiaj w Ostrowie Wlkp. wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wraz z prezydentem miasta Beatą Klimek otworzyła szkolne gabinety stomatologiczne. Z dwóch nowoczesnych, dopasowanych do potrzeb dzieci gabinetów, korzystać może 5 tysięcy uczniów ze wszystkich ostrowskich szkół.

Wojewoda wręcza akt powołania.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann powołał pełnomocników, którzy będą odpowiadać za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus oraz Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Stanowiska obejmą dotychczasowi pracownicy urzędu - Dorota Stawicka i Tomasz Małyszka. 

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące