Wydarzenia bieżące

Poznań upamiętnił ofiary stanu wojennego w 36. rocznicę jego wprowadzenia. Główne uroczystości odbyły się w kościele oo. Dominikanów oraz przed Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r.

Dziś na konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podsumował dotychczasowe działania w sprawie ustawy dekomunizacyjnej. Zaprezentował 51 nowych nazw ulic w Wielkopolsce. W samym Poznaniu nazwy zmienią cztery ulice: 23 Lutego, Marcina Chwiałkowskiego, 9 maja i al. Braterstwa Broni.

Blisko 100 pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało dziś odznaczenia państwowe i medale. Gratulacje i słowa podziękowania za wyjątkowe osiągnięcia w codziennej pracy przekazała odznaczonym wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, która wspólnie z rektorem uczelni profesorem Andrzejem Lesickim wręczyła odznaczenia.

Na zdjęciu wojewoda oraz wicewojewoda.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z przedstawicielami najważniejszych instytucji z terenu województwa wielkopolskiego działających na rzecz rolnictwa. Celem posiedzenia, w którym brała także udział wicewojewoda Marlena Maląg było omówienie zagadnień związanych z organizacją drugiej edycji projektu „Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”.

W Ostrowie, w ramach rządowego programu „Maluch plus” otwarto dziś nowy oddział żłobka miejskiego przy ulicy Waryńskiego. Gościem uroczystego otwarcia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Dzięki rządowemu wsparciu ponad 220 dzieci może skorzystać z opieki w nowoczesnej placówce. Koszt inwestycji to blisko 1,4 mln zł, z czego ponad 600 tysięcy to dofinansowanie z programu „Maluch plus”. 

Strony