Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży

Wspólnie o bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym rozmawiali dziś podczas konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzejem Bartkowiakiem.

Przedstawiciele służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo spotkali się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, by jeszcze przed sezonem letnim omówić zakres działań w kontekście zapewnienia bezpiecznego wypoczynku osobom, które wypoczywają na koloniach, czy obozach ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Omówione zostały także wytyczne i rekomendacje, które obowiązują podczas organizacji wypoczynku oraz przedstawione zostały aktualne wymogi prawne.

- Jestem głęboko przekonany, że dzięki wspólnym, skoordynowanym działaniom i zaangażowaniu wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, tegoroczne wakacje dla odpoczywających dzieci i młodzieży będą czasem szczęśliwym, a przede wszystkim czasem bezpiecznym - mówił podczas konferencji wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Wspólne zdjęcie uczestników konterencji, na tle slajdu prezentacji. Głos zabiera wojewoda. Widok na uczestników konferencji. Wojewoda, komendant PSP i kurator siedzą za stołem podczas konferencji. W tle slajd prezentacji.

Foto: PSP w Poznaniu

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 14.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.06.2018 - 13:35