Wydarzenia bieżące

- Jeszcze dziś będzie gotowy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który umożliwi zastąpienie rzeczoznawców, urzędnikami z uprawnieniami budowlanymi. Chodzi o uproszczenie procedur związanych z wypłatą pomocy dla poszkodowanych - zapowiedział na spotkaniu z samorządowcami z województwa wielkopolskiego minister Mariusz Błaszczak.

- 15 sierpnia to święto naszej wielkiej dumy z naszych wartości, oręża i postawy - mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie, w których uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Jedna osoba poniosła śmierć, wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych jest zniszczonych, trwa odbudowa uszkodzonych linii energetycznych - taki bilans strat po piątkowej nawałnicy przedstawiono podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego, któremu przewodniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. W spotkaniu z szefami służb, inspekcji oraz instytucji bezpośrednio zaangażowanych w działania ratownicze wziął udział wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

W Odolanowie odbyły się Gminno-Parafialne Dożynki. Święto plonów zainaugurowała msza święta w intencji rolników i ich rodzin oraz poświęcenie wieńca i chleba dożynkowego. Wśród zaproszonych gości obecna była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. - Dziękuję za poświęcenie, za pracę, którą wykonujecie bez względu na przeciwności. Życzę, aby pogoda zawsze sprzyjała i aby zbiory były obfite - mówiła wicewojewoda, która podziękowała rolnikom.

W uznaniu wybitnych zasług w walce o niepodległość, weteranowi walk uczestniczącemu w wojnie obronnej 1939 roku, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła Janowi Grzesiakowi w dniu jego setnych urodzin medal pamiątkowy „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945”. Uroczystość odbyła się w Ostrowie.

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące