Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan

Dzieci i młodzież z wielkopolskich szkół już po raz siódmy zaprezentowały talenty wokalne, taneczne i recytatorskie podczas Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan. W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Organizatorem gali był wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska. Tematem przewodnim uroczystości była setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu pojawili się zarówno soliści, jak i zespoły, grupy teatralne oraz tancerze. Nie zabrakło również muzyki instrumentalnej. Występujący uczniowie reprezentowali wszystkie przedziały wiekowe: od przedszkola do szkoły ponadgimnazjalnej.

W trakcie uroczystości wielkopolski kurator oświaty wręczyła dyplomy przyznania Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest za bardzo dobre wyniki w nauce i współzawodnictwie sportowym. Stypendium ma formę jednorazowej nagrody pieniężnej.

Dzieci prezentują na scenie występy artystyczne. Zaproszeni goście siedzą w auli szkoły muzycznej. Kurator oświaty z dziećmi na scenie.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 12.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.06.2018 - 11:35