Wydarzenia bieżące

Wojewoda z młodzieżą słuchają przewodnika.

Już po raz czwarty wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaprosił młodzież na lekcję historii. Spotkanie pod hasłem "Droga Wielkopolan do niepodległości" odbyło się w salach wystawowych poznańskiego Odwachu.

Uczestnicy spotkania.

Parlamentarzyści ziemi wielkopolskiej wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu z władzami rektorskimi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby porozmawiać o przyszłości uczelni. W rozmowie uczestniczył także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Uczestnicy wideokonferencji prowadzą rozmowy.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann rozmawiał z wielkopolskimi samorządami na temat czwartkowych wichur. Najczęstszym problemem w województwie są zerwane linie energetyczne. Wojewoda przedstawił także możliwości ubiegania się o ewentualną pomoc finansową.

Wideokonferencja z udziałem premiera i szefa MSWiA.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas odprawy wojewodów i szefów służb z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim przedstawił sytuację w województwie po przejściu wichury.

Firmy branży rolniczej już siódmy raz spotykają się w Poznaniu podczas targów Polagra-Premiery, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania. W otwarciu targów udział brali sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Strony