Lekcja historii z wojewodą w Rogalinie

„Wielkopolskie ziemiaństwo i jego rola w XIX i XX wieku” - to tytuł drugiej „Lekcji historii z Wojewodą Wielkopolskim”, która odbyła się w pałacu w Rogalinie, oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Młodzież z 25 Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu, Zespołu Szkół Katolickich w Śremie i Technikum nr 19 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu miała okazję pogłębić wiedzę na temat wielkopolskiego ziemiaństwa, w tym niezwykle zasłużonego rodu Raczyńskich. Uczniowie wysłuchali wykładu wygłoszonego przez dr Agnieszkę Łuczak z poznańskiego oddziału IPN, a następnie zwiedzili pałac w Rogalinie.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zainaugurował cykl lekcji historii dla młodzieży w czerwcu tego roku. Przygotowane wspólnie z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty zajęcia odbywają się w różnych miejscach regionu - pałacach, muzeach i plenerach. Lekcje w szczególny sposób dotyczą historii Wielkopolski, Powstania Wielkopolskiego i historii najnowszej. Do organizowania zajęć zaproszeni zostali nauczyciele akademiccy, muzealnicy, historycy, nauczyciele i edukatorzy z wielu wielkopolskich instytucji, między innymi Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Narodowego, PAN, Biblioteki Kórnickiej czy Muzeum Niepodległości.

Wojewoda przemawia na tle obrazu w pałacu w Rogalinie. Uczniowie wielkopolskich szkół słuchają prelekcji. Wojewoda przemawia. Słuchają go uczniowie. Wojewoda przemawia na tle obrazu w pałacu w Rogalinie. Uczniowie słuchają wykładu historycznego.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 12.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.10.2017 - 15:55