Odprawa premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w odprawie wojewodów poświęconej programowi dróg lokalnych. W tym roku rząd przeznaczy na budowę oraz remonty dróg gminnych oraz powiatowych 1,3 miliarda złotych.

- Polska to nie tylko wielkie metropolie i arterie komunikacyjne. Rząd dostrzega potrzeby rozwojowe Polski powiatowej, wychodząc naprzeciw mieszkańcom małych miejscowości - mówił podczas posiedzenia, które odbyło się w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu jednocześnie podkreślał, że tegoroczne wydatki w tym zakresie są wyższe od pierwotnie planowanych o 500 milionów złotych.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński pochwalił wojewodów za przeprowadzanie konkursów związanych z udzielaniem dotacji dla samorządów. - Pierwsza transza środków, która popłynęła ze strony rządu, to była kwota 800 mln zł plus wkład własny samorządów - zaznaczył szef MSWiA. 500 mln zł to dodatkowa kwota, która znalazła się wskutek oczekiwań i próśb samorządowców kierowanych do premiera ze strony wojewodów - mówił minister Joachim Brudziński.

Dzięki rządowym dotacjom zbudowanych lub zmodernizowanych zostanie 350 kilometrów dróg gminnych oraz 211 kilometrów dróg powiatowych. Wsparcie otrzyma 330 gmin, 70 powiatów oraz 21 miast na prawach powiatów. - Możemy śmiało powiedzieć, że realizujemy zasadę zrównoważonego rozwoju - zaznaczył podczas posiedzenia minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Szef rządu z ministrami i wojewodami na sali.Szef rządu z ministrami i wojewodami na sali.Premier z ministrami przed wyświetlaczem.Szef rządu z ministrami i wojewodami na sali.Wojewoda podczas narady.

Foto: MSWiA

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 11.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.06.2018 - 10:25