Odprawa roczna wielkopolskiej policji

Wielkopolscy policjanci w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dokonali podsumowania działań formacji w 2017 roku. Funkcjonariusze wskazywali na malejącą liczbę kradzieży, włamań i rozbojów oraz wzrastającą wykrywalność. W spotkaniu uczestniczył również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Statystyki wskazują, że spada liczba przestępstw popełnianych na terenie województwa wielkopolskiego. Podczas odprawy komendant wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka podkreślał, że funkcjonariusze zwiększyli swoją skuteczność między innymi w wykrywaniu przestępstw gospodarczych oraz narkotykowych.

Do ważnych wydarzeń minionego roku zaliczyć należy przywrócenie kolejnych posterunków na terenie garnizonu wielkopolskiego: w Bralinie, Łęce Opatowskiej, Mikstacie i Obrzycku.

Jednym z priorytetów policji na 2018 rok będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Powodem tego jest rosnąca liczba wypadków na wielkopolskich drogach. W 3117 wypadkach zginęło 292 osoby, 3590 osób zostało rannych. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podkreślał, że ograniczenie liczby zdarzeń jest uzależnione od skoordynowanych działań służb oraz administracji. – Sytuacja w ruchu drogowym nie jest problemem policji, tylko problemem społecznym. Trzeba wykonać poważną pracę profilaktyczną – mówił wojewoda.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann w słowach skierowanych do funkcjonariuszy dziękował za pełnioną służbę i pozytywnie oceniał pracę wykonaną w minionym roku. – 89 proc. Polaków czuje się bezpiecznie. To bardzo ważne, bo obywatel wie, że jest policja i inne służby, które to bezpieczeństwo zapewniają – mówił wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Widok ogólny na salę sesyjną, cztery osoby za stołem prezydialnymKomendant Paweł Mąka stoi za mównicąWojewoda Zbigniew Hoffmann stoi za mównicąPolicjanci zgromadzeni na sali

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 12.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Mateusz Czaplicki
Data aktualizacji: 12.01.2018 - 22:42