Wydarzenia bieżące

Uczestnicy konferencji w szpitalu MSWiA.

Dziś w siedzibie szpitala MSWiA w Poznaniu, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg przedstawiła podczas briefingu prasowego informacje nt. zmiany terminu wejścia w życie obowiązku wystawiania zaświadczeń lekarskich wyłącznie w formie elektronicznej. W konferencji udział wzięli również: dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu Dobrochna Bubnowska, dyrektor Wielkopolskiego OW NFZ Agnieszka Pachciarz oraz dyrektor szpitala MSWiA w Poznaniu Witold Pstrąg-Bieleński.

Premier podpisuje porozumienie.

W Centrum Nauki Kopernik z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się dziś inauguracja rządowego programu Dostępność Plus. W wydarzeniu, obok ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego i wiceministra Pawła Chorążego uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania oraz przyszłość polskiej energetyki to tylko wybrane zagadnienia podejmowane podczas dzisiejszego Forum EnergINN 1.0, które odbyło się w Poznaniu, w ramach Targów Expopower 2018. Organizatorami wydarzenia byli wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz Enea Operator. W konferencji udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele start-upów, instytucji publicznych oraz naukowcy.

W stolicy Wielkopolski upamiętniono 15. Pułk Ułanów Poznańskich. W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Minister MSWIA i wojewoda wraz z komendantami siedzą za stołem prezydialnym.

W Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego z komendantami wojewódzkimi, powiatowymi oraz miejskimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej. W wizycie ministra uczestniczył również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Strony