Wydarzenia bieżące

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w niedzielnych uroczystościach Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Zainaugurowała je msza święta w kościele Ojców Franciszkanów Konwentualnych, gdzie modlono się za dusze poległych i pomordowanych ułanów.

Jan Pietrzak otrzymuje statuetkę Pan Cogito

Znany polski kabareciarz, autor piosenek, monologów i felietonów Jan Pietrzak został wyróżniony przez Akademickie Kluby Obywatelskie im. Lecha Kaczyńskiego statuetką Pan Cogito. Uroczystość odbyła się w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Andrzej Maleszka podpisuje dziewczynce swoją książkę.

Jak zostaje się pisarzem? Dlaczego magiczne jest akurat drzewo? Skąd bierze się inspiracja? Czy grające w filmach dzieci mają dublerów? Jakie przygody czekają jeszcze bohaterów książek? Na pytania uczniów z kilku poznańskich szkół podstawowych odpowiadał dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Andrzej Maleszka - reżyser, scenarzysta i autor bestsellerowej serii "Magiczne drzewo".

Wicewojewoda na spotkaniu.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w spotkaniu Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych. Tematem przewodnim było omówienie nowej organizacji systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Prezydent wita mieszkańców Obornik.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Wielkopolskę. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami Obornik wziął udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Prezydent w swoim wystąpieniu odniósł się między innymi do reformy sądownictwa oraz wprowadzonego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości programu Rodzina 500 plus.

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące