Wydarzenia bieżące

Wojewoda podczas konferencji prasowej z komendantami PSP i Policji.

Bogaty program wielkopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem między innymi prezydenta Andrzeja Dudy oraz inicjatyw organizowanych w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia przedstawił dziś na konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z komendantami wojewódzkimi policji i straży pożarnej. - Niezwykle budujące jest to, że tak dużo, zwłaszcza młodych ludzi, jednoczy się w tym dniu, aby upamiętnić żołnierzy podziemia. Powinniśmy pogłębiać wiedzę na temat tej bolesnej i często zapomnianej historii - mówił wojewoda.

Wicewojewoda otwiera spotkanie Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg otworzyła spotkanie Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Grupa ekspertów, w której wspólnie działają między innymi przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wymiaru sprawiedliwości, służb, inspekcji, jednostek interwencji kryzysowej i organizacji pozarządowych, podsumowała dziś ubiegłoroczne działania i przedstawiła wspólne plany na najbliższe miesiące.

Głos zabiera minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W Poznaniu rozpoczęła się piąta z dziewięciu konferencji programowych, organizowanych w ramach przygotowań do Narodowego Kongresu Nauki - „Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych”. W debacie naukowców wziął udział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda w drodze do złożenia kwiatów.

W rocznicę zakończenia walk o Poznań, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg złożyła kwiaty na poznańskiej Cytadeli, oddając hołd poległym żołnierzom.

O wystawie opowiada wojewoda.

Od dziś w Sejmie, z inicjatywy Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu, prezentowana jest wystawa „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości”. Gościem wernisażu był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Honorowy patronat nad wystawą objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące