Podsumowanie cyklu spotkań „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przyjechał do stolicy Wielkopolski, aby podsumować cykl spotkań „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. Spotkania organizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odbywały się pod honorowym patronatem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Spotkanie z udziałem przedstawicieli instytucji zajmujących się rolnictwem poprzedził briefing prasowy, w którym głos zabrali: minister Krzysztof Jurgiel, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska.

- Przez dwa lata resort realizował program rolny rządu. Cztery obszary w których podejmujemy działania to przede wszystkim opłacalność produkcji rolnej, poprawa jakości życia na obszarach wiejskich, pozarolnicze miejsca pracy i sprawna administracja rolna. Podjęliśmy cały pakiet działań finansowych. Obsługiwaliśmy instrumenty związane z zarządzaniem ryzykiem, w ubiegłym roku mieliśmy nawałnice i przymrozki. Wypłaciliśmy 700 milionów złotych na pomoc dla rolników - mówił minister Krzysztof Jurgiel.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przypomniał tematy poruszane podczas spotkań z osobami pracującymi w rolnictwie: - Spotkania odbyły się we wszystkich powiatach i są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez rolników i mieszkańców wsi o stworzenie okazji do zdobycia przydatnych informacji przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz działalności na obszarach wiejskich w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania różnych instytucji - podkreślał wojewoda.

Podczas spotkania podsumowującego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu głos zabrała także sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska. Przebieg spotkań w powiatach zaprezentował natomiast dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR Krzysztof Adamkiewicz. Następnie odbyła się dyskusja i wystąpienia przedstawicieli instytucji organizujących cykl spotkań oraz parlamentarzystów.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 13.06.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 13.06.2018 - 16:20