Pomoc inspektorów wojewody w terenie

Trwa przekazywanie pomocy rodzinom, które poniosły straty w wyniku orkanu "Ksawery". Urzędnicy z Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z Poznania i z delegatur służą pomocą pracownikom ośrodków pomocy społecznej, którzy przyjmują wnioski i bezpośrednio kontaktują się z poszkodowanymi rodzinami.

Od początku tygodnia urzędnicy z WUW odwiedzili Krzemieniew i Osieczną w powiecie leszczyńskim. W spotkaniach uczestniczyli pracownicy socjalni i kierownicy ośrodków. Inspektorzy z Wydziału Polityki Społecznej wyjaśniali procedury obowiązujące w przypadku usuwania skutków klęsk żywiołowych. Przekazali informacje o najczęściej powtarzających się pytaniach oraz podzielili się doświadczeniami jak prowadzić podobne sprawy.

Urzędnicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu pozostają w stałym kontakcie z ośrodkami pomocy w regionie i służą radą we wszystkich sprawach, które mogą budzić wątpliwość pracowników socjalnych. W przypadku wystąpienia strat konieczne jest niezwłoczne rozpoczęcie szacowania strat na budynkach, przeprowadzenie wywiadów środowiskowych oraz rzetelne zbieranie materiału dowodowego.

Urzędnicy z Wydziału Polityki Społecznej WUW na tle zniszczonego budynku.Widok na front zniszczonego budynku.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 10.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.10.2017 - 14:08