Wydarzenia bieżące

zdjęcie grupowe rodzin wielodzietnych

Laureaci 12 najlepszych prac zgłoszonych na konkurs "Ja i moja rodzina" odebrali dziś nagrody z rąk wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg. Na konkurs zorganizowany przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna napłynęło blisko 2000 prac plastycznych. Wybrane z nich zilustrują kalendarz na rok 2018 wydany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg wręczyli dziś odznaczenia państwowe. Zasłużeni mieszkańcy regionu uhonorowani zostali: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi, Krzyżem Zesłańców Sybiru, Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalem za Ofiarność i Odwagę, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Medalem Pro Patria.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła dziś Krystynie Kortus Odznakę Honorową Primus in Agendo za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się dziś plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Uczestnikiem spotkania był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Podczas spotkania poruszano kwestię sytuacji na rynku pracy w kontekście tendencji spadku bezrobocia oraz zatrudniania cudzoziemców. Członkowie rady rozmawiali między innymi o legalizacji pobytu obcokrajowców na terenie naszego kraju.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann towarzyszył ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Mariuszowi Błaszczakowi podczas jego wizyty w Wielkopolsce. Minister spotkał się z policjantami i strażakami, którym podziękował za zaangażowanie w niesienie pomocy po sierpniowych nawałnicach.

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące