Poznań i Konin otrzymały środki na ważne inwestycje drogowe

Poznań i Konin znalazły się w gronie dziewięciu miast, które otrzymają środki unijne na realizację inwestycji drogowych dzięki dzisiejszym decyzjom Ministerstwa Rozwoju. Informację w tej sprawie przekazała podczas konferencji prasowej wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz poseł Witold Czarnecki. - Rządowi zależy na tym, aby infrastruktura drogowa, która jest bardzo potrzebna mieszkańcom była jak najlepiej doinwestowana - mówiła wicewojewoda.

Poznań na realizację inwestycji drogowych otrzyma 121 milionów złotych. Zakres projektu obejmuje rozbudowę ulicy Bałtyckiej na odcinku od mostu Lecha do skrzyżowania ulicą Syrenią, przebudowę mostu Lecha oraz budowę bezkolizyjnego węzła ulicy Naramowickiej z ulicą Lechicką.

Z kolei Konin uzyska 48 milionów złotych unijnej dotacji na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. Projekt przewiduje budowę dwóch niezależnych wiaduktów oraz ronda. W wyniku realizacji zadania przebudowie ulegnie odcinek drogi krajowej o długości 2,5 km. Wojewoda Wielkopolski w czerwcu 2014 roku udzielił zezwolenia na realizację konińskiej inwestycji. Decyzja jest ostateczna.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przesunęło środki na konkurs w wyniku weryfikacji zapotrzebowania na dofinansowanie unijne inwestycji drogowych i dostępności środków w Programie Infrastruktura i Środowisko. Środki pochodzą z konkursu organizowanego w ramach działania 4.2 Programu Infrastruktura i Środowisko. Z tej części programu udzielane jest dofinansowanie na inwestycje drogowe poza siecią TEN-T (w sieci znajdują się najważniejsze korytarze drogowe w UE). Konkurs przeznaczony był dla miast na prawach powiatu.

Konferencja prasowa wicewojewody.Konferencja prasowa wicewojewody.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 16.03.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 16.03.2017 - 11:58