Wydarzenia bieżące

Widok ogólny na salę wideokonferencji

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w wideokonferencji z samorządowcami, której tematem była sytuacja w regionach po przejściu burzy. W rozmowach uczestniczył również poseł Witold Czarnecki. Podczas posiedzenia przedstawiciele powiatów konińskiego, międzychodzkiego, ostrowskiego i złotowskiego przekazywali informacje dotyczące przeprowadzonych interwencji.

List wojewody wielkopolskiego

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował list do dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Wojewoda podpisuje dokumenty w sprawie budowy nowego peronu.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzję w sprawie budowy nowego peronu 3a wraz z rozbudową przejścia podziemnego na terenie stacji kolejowej Poznań Główny. Jak zapowiada, to realizacja kolejnego postulatu wypracowanego przez zespół ds. poznańskiego węzła kolejowego.

Na zdjęciu wicewojewoda z dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w wideokonferencji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego z wojewodami. Tematem rozmów było omówienie sytuacji w rolnictwie w związku z występującą suszą.

Konferencja prasowa wicewojewody oraz wicekuratorów oświaty.

- Szkoła to ucząca się organizacja, gdzie uczą się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice. W tym procesie liczy się dobra współpraca. Jesteśmy świadkami zmiany, została bowiem wdrożona reforma edukacji. Teraz zbliża się najbardziej wyczekiwany z punktu widzenia ucznia dzień - zakończenie roku szkolnego - mówiła podczas konferencji prasowej wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. W Wielkopolsce wakacje rozpocznie ponad 470 tys. uczniów.

Strony