Wydarzenia bieżące

Wojewoda przy biurku podpisuje dokumenty.

Udar mózgu to trzecia co do częstości występowania przyczyna śmierci, a także trwałej niepełnosprawności osób dorosłych w Polsce i ustępuje pod tym względem tylko chorobom serca i nowotworom. Dlatego po szczegółowej analizie WUW i NFZ już od sierpnia w Wielkopolsce pojawi się kolejnych 16 łóżek udarowych. 

Wojewoda wraz ze strażakami na placu. W tle samochody strażackie.

W odpowiedzi na oficjalną prośbę władz Szwecji, która zmaga się z pożarami lasów, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu pomocy. Wysłany dziś do Skandynawii konwój Państwowej Straży Pożarnej składa się między innymi z 65 strażaków i 20 samochodów z Wielkopolski. Przed ich wyjazdem w Poznaniu odbyła się odprawa z udziałem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Wojewoda przewodniczy posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Ocenie bieżącej sytuacji hydrometeorologicznej poświęcone było dzisiejsze posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Jak oceniają specjaliści Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, sytuacja jest stabilna, a wzrosty stanów rzek, między innymi na Warcie, są jedynie efektem zwiększonej ilości wody spływającej z dopływów.

Wicewojewoda w towarzystwie funkcjonariuszy policji na scenie.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Policji zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie było okazją do wręczenia wyróżnień policjantom odznaczającym się szczególnymi osiągnięciami w służbie.

Korytarz oddziału z pomarańczowym napisem SOR na ścianie.

Nowa sala obserwacyjna dla dorosłych i większa liczba stanowisk wstępnej intensywnej terapii to tylko niektóre udogodnienia, które pojawiły się w nowo wybudowanej części Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim. W uroczystym otwarciu udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Strony