Umowy na inwestycje drogowe w ramach FDS

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś 21 umów z samorządowcami z powiatu poznańskiego, grodziskiego, Tarnowa Podgórnego, Wielichowa, Lwówka, Lubonia, Kórnika, Stęszewa, Dopiewa, Mosiny, Murowanej Gośliny, Rokietnicy, Miedzichowa, Granowa i Grodziska Wlkp. o dofinansowanie budowy dróg lokalnych w ramach FDS. Do beneficjentów trafi ponad 36 mln.

- Jednym z priorytetów polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości jest stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez rozwój i modernizację technicznej sieci drogowej, a także poprawa jakości życia lokalnych mieszkańców - powiedziała podczas uroczystości wicewojewoda. Wicewojewoda zaakcentowała także, że celem obecnej administracji rządowej jest prowadzenie polityki opartej na zrównoważonym rozwoju regionów - sołectw, gmin i powiatów.

Kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych wicewojewoda Aneta Niestrawska przekazała także dziś w delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Pile. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych wsparcie finansowe na budowę dróg lokalnych trafi do samorządu powiatu obornickiego, złotowskiego, Połajewa, Białośliwia, Jastrowia, Obrzycka, Piły, Czarnkowa, Okonka i Chodzieży.

- Dziś na naszym stole leżą 24 mln zł i ponad 10 umów do podpisania. Z tymi środkami Państwo wrócicie do swoich samorządów, do swoich mieszkańców. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nowy rządowy Fundusz - Fundusz Dróg Samorządowych, który jest ogromnym zastrzykiem finansowym dla samorządów w całej Polsce. Po 1989 roku żaden rząd w takim stopniu nie dofinansowywał budowy lokalnych dróg - mówiła wicewojewoda do zaproszonych samorządowców.

Wicewojewoda zaznaczyła też, że rząd Mateusza Morawieckiego bardzo mocno wspiera samorządy poprzez programy drogowe przeznaczając na ten cel rekordowe wsparcie finansowe.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 09.10.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.10.2019 - 11:45