Wideokonferencja z samorządowcami na temat pomocy

Ponad 19 mln zł przekazał do tej pory wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann samorządom na wypłatę zasiłków dla osób, które ucierpiały w wyniku sierpniowej nawałnicy. Dziś, podczas wideokonferencji, wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg zaapelował do samorządowców o jak najszybsze przekazywanie zasiłków przez ośrodki pomocy społecznej i podziękował za dotychczasowe zaangażowanie.

Wojewoda odniósł się także do zainicjowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa programu pomocy, w ramach którego firmy prywatne mają przekazywać materiały budowlane dla rodzin poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Koordynatorem działań w samorządzie będą starostowie. - Proszę o wdrożenie inicjatywy przekazywania pomocy i wskazanie rodzin najbardziej oczekujących takiego wsparcia - mówił wojewoda. Pomoc materialną w postaci między innymi cegieł, styropianu, cementu zaoferowało łącznie 46 firm.

Podczas spotkania wojewoda Zbigniew Hoffmann poinformował o liście przesłanym do mieszkańców terenów dotkniętych nawałnicą, w którym informuje o pomocy udzielanej przez rząd. List w szerokiej dystrybucji przekazany został także do wielkopolskich diecezji.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 14.09.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.09.2017 - 15:05