Wydarzenia bieżące

"Poznański Czerwiec to pierwszy z kamieni milowych na polskiej drodze do wolności. To zryw powstały z buntu wobec kłamstwa i manipulacji komunistycznej władzy, z pragnienia sprawiedliwości oraz zaangażowania tych, którzy nie godzili się na podeptanie ich godności" napisała w liście do uczestników uroczystości z okazji 61. rocznicy Czerwca ’56 premier Beata Szydło.

61 lat temu na ulice Poznania wyszli robotnicy, którzy domagali się respektowania ich praw. Dzisiaj Poznań i Wielkopolska upamiętniają protesty, które krwawo stłumiły komunistyczne władze. Obchody rocznicowe w Poznaniu rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową przy bramie Zakładów H. Cegielskiego.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wspólnie z dyrektorem wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszką Pachciarz przedstawiły listę wielkopolskich lecznic, które znalazły się w sieci szpitali.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Wielkopolskę. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami, samorządowcami oraz parlamentarzystami z Kępna i Ostrzeszowa uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w Kolegium Rektorów Miasta Poznania. W spotkaniu udział wzięli także: dr Miłosz Brakoniecki, ekspert Zespołu zadaniowego ds. Cyfryzacji „Od papierowej do cyfrowej Polski” przy Komitecie RM, dr Rafał Leśkiewicz, dyrektor Biura Informatyki w Instytucie Pamięci Narodowej, Dominika Waligórska, dyrektor Biura Ministra Cyfryzacji, Grzegorz Zajączkowski, doradca Ministra Cyfryzacji oraz przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. 

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące