Wizyta ambasadora Meksyku

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się dziś z goszczącym w Poznaniu ambasadorem Meksyku w Polsce Alejandro Negrína. Dyplomacie towarzyszył konsul honorowy Meksyku Władysław Szebiotko. Podczas spotkania poruszono kwestię współpracy i rozwoju kontaktów gospodarczych między krajami. - Rząd Meksyku widzi Polskę jako istotnego partnera gospodarczego - zadeklarował ambasador.

Wojewoda przedstawiając zalety regionu nawiązał do ubiegłorocznej wizyty studyjnej szefów misji dyplomatycznych, podczas której reprezentanci 33 krajów przez 3 dni odwiedzili najważniejsze miejsca związane z rozwojem kulturalnym oraz gospodarczym Wielkopolski.

Podczas spotkania Zbigniew Hoffmann mówił też o przyjętej wczoraj przez rząd uchwale w sprawie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która obejmuje plan gospodarczy dla Polski do 2020 roku, z perspektywą na kolejne 10 lat.

Wojewoda wraz z ambasadorem rozmawiali też o podobieństwach między naszymi krajami. Wojewoda zadeklarował chęć współpracy Wielkopolski zarówno w wymiarze ekonomicznym jak i kulturalnym. Jednym z jej przejawów jest wystawa poświęcona Fridzie Kahlo. Władze Meksyku chcą nadać wystawie charakter krajowy i międzynarodowy. Będzie to pierwsza prezentacja dzieł artystki w Polsce. Wystawa, która będzie eksponowana jesienią w Poznaniu, będzie również promowana w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Ambasador pełni swoją misję w Warszawie od czerwca ubiegłego roku.

Na zdjęciu ambasador oraz konsul Meksyku.Wspólne zdjęcie wojewody i dyplomatów z Meksyku.Wspólne zdjęcie wojewody i dyplomatów z Meksyku.Ambasador Meksyku wpisuje się do księgi pamiątkowej.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 15.02.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 15.02.2017 - 13:45