Wydarzenia bieżące

Wspólne zdjęcie przedstawicieli rady programowej OHP.

Pod przewodnictwem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg odbyło się dziś spotkanie Rady Programowej Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy. Tematem przewodnim narady była oferta dla młodych Wielkopolan dotycząca projektu unijnego „Od szkolenia do zatrudnienia - EFS”.

Wspólne zdjęcie uczestników uroczystości.

W Jarocinie 258 rodzin odebrało dziś decyzję o przydziale mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Uroczystość odbyła się z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Jarociński projekt Mieszkanie Plus realizowany jest w trzech lokalizacjach. Łącznie budowanych jest 366 mieszkań. Pierwsze rodziny do nowych budynków wprowadzą się wiosną 2018 roku.

Działacze opozycji antykomunistycznej zgromadzeni w Sali Celichowskiego

W siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie internowanych działaczy opozycji antykomunistycznej. Posiedzenie odbyło się w związku ze zbliżającą się 36. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

Wicewojewoda wraz z włodarzami gminy przecina wstęgę

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystości otwarcia przebudowanej drogi gminnej w Czołnochowie, w gminie Gizałki. Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Zdjęcie wojewody i redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego" z wyróżnionym nauczycielem.

- Nauczyciel to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie. Zajmują się państwo nauczaniem i - może przede wszystkim - wychowywaniem młodych ludzi, młodych liderów. Cieszę się, że mogę każdemu z "nauczycieli na medal" osobiście pogratulować dzisiejszych wyróżnień - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas Gali Laureatów Plebiscytu "Nauczyciel na medal 2017". W organizowanym przez redakcję "Głosu Wielkopolskiego" wydarzeniu uczestniczyła też wicewojewoda Marlena Maląg oraz wicekurator oświaty Krzysztof Błaszczyk.

Strony