Wydarzenia bieżące

Podpisanie umowy w ramach programu „Senior+”

17 samorządowców z Wielkopolski podpisało dziś umowy w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020. Podpis pod umowami złożyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. - To kolejny element realizowanej polityki prorodzinnej państwa. Wielkopolska jest liderem w skali kraju w pozyskiwaniu środków na politykę senioralną - podsumowała wicewojewoda.

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg gościła z okazji 95. urodzin pułkownika, żołnierza Armii Krajowej Jana Górskiego, prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Wielkopolska oraz Zasłużonego Obywatela Miasta Poznania. Jubilatowi wręczyła pamiątkową szablę i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonych w kwietniu urodzin. 

Głos zabiera wojewoda.

Zmodernizowana stacja Rawicz, krótsze podróże, wyższy komfort obsługi pasażerów i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa - to niektóre z planowanych efektów prac PKP Polskich Linii Kolejowe S.A. na odcinku Rawicz  - Leszno, na linii Poznań Wrocław. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu spółka podpisała umowę za 355 mln zł netto.

Zdjęcie listu od wojewody wielkopolskiego.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował list do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty i uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w pierwszej edycji Integracji Domów Pomocy Społecznej w Kotlinie. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 160 osób, podopiecznych placówek z regionu środkowej i południowej Wielkopolski. Organizatorami spotkania były: Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie oraz Stowarzyszenie „Serce dla Domu”. Oprawę artystyczną pikniku integracyjnego zapewniał Dom Kultury w Kotlinie.

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące