Wydarzenia planowane

W Poznaniu od jutra (22.06) do niedzieli (24.06) odbędą się centralne obchody jubileuszu pierwszego biskupstwa w Polsce. W uroczystościach udział weźmie Legat Papieski, kard. Dominik Duka - prymas Czech i arcybiskup Pragi, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz kilkudziesięciu arcybiskupów i biskupów polskich (m.in. kard. Kazimierz Nycz, abp Marek Jędraszewski, abp Sławoj Leszek Głódź).

W piątek (22 czerwca) o godzinie 11:45 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna odbędzie się briefing prasowy z okazji premiery znaczka pocztowego, wydanego z okazji 1050-lecia utworzenia biskupstwa w Poznaniu.

W piątek (22 czerwca) o godzinie 16:00 wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg będzie uczestniczyć w jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej w Żydowie.

W piątek (22 czerwca) o godzinie 8:00 wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg weźmie udział w uroczystości pożegnania absolwentów klasy III Gimnazjum Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.