Życiorys

Marlena Maląg urodziła się w 1964 roku  w Ostrowie Wielkopolskim. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym, a także studiów podyplomowych w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zarządzania instytucjami oświatowymi na studiach podyplomowych na Politechnice Poznańskiej i w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Od początku kariery zawodowej  jest  związana z oświatą. W latach 1999-2002 pełniła funkcję dyrektora Gimnazjum nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim a następnie przez 9 lat była dyrektorem ostrowskiego Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej. Zdobyte podczas pracy w placówkach edukacyjnych doświadczenie wykorzystała na stanowisku naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzykrotnie uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie „Samorządowy Lider Edukacji”. Inicjowała uspołecznienie zarządzania oświatą w Ostrowie Wielkopolskim, zarządzała unijnymi projektami oświatowymi (m.in. „Szkoły nowych możliwości”, „Od dziś pracuję na swój sukces”) oraz programem „Ostrów miastem aktywnych obywateli”, skierowanym do ostrowskich organizacji pozarządowych. Zajmowała się wdrożeniem Ostrowskiej Karty Dużej Rodziny oraz programu mieszkaniowego. Jest autorką wielu projektów edukacyjnych, m.in. „Matematyka jest wszędzie”, „Matematyki odsłon kilka”, „Polubić matematykę”,  „ E- tornister” i profilaktycznych, takich jak „Zdrowie dla Ostrowa- 2012-2022…”.

Od 2012 do 2014 roku była zastępcą Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, odpowiedzialnym za sprawy społeczne, obywatelskie, oświatowe, zdrowie oraz kulturę. W 2015 została  wicestarostą  ostrowskim. W latach 2006-2016 radna Rady Powiatu Ostrowskiego reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

11 stycznia 2016 r.  Premier Beata Szydło na wniosek  wojewody  wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmanna powołała Marlenę Maląg na stanowisko  wicewojewody  wielkopolskiego.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 12.05.2012
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 03.03.2016 - 12:17