Inspektor wojewódzki do spraw kontroli i nadzoru nad systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW w Poznaniu nr ref. 36/15

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

inspektor wojewódzki do spraw kontroli i nadzoru nad systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW w Poznaniu nr ref. 36/15

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu:
Poznań
al. Niepodległości 16/18

Miejsce wykonywania pracy: Poznań

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie kontroli dysponentów jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne
  • weryfikacja programów kursów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przygotowywanie stosownych decyzji
  • prowadzenie kontroli podmiotów realizujących kursy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy
  • przyjmowanie wniosków o wydanie kart doskonalenia zawodowego oraz wydawanie kart doskonalenia zawodowego ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych
  • prowadzenie analizy z bieżącego funkcjonowania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na potrzeby ministra właściwego do spraw zdrowia
  • prowadzenie ewidencji jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne
  • uczestniczenie w ćwiczeniach i szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego

Warunki pracy:

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych
  • zadania wykonywane w siedzibie Urzędu; z uwagi na udział w kontrolach i inspekcjach realizacja części zadań poza siedzibą urzędu - w terenie z wykorzystaniem samochodu służbowego
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę
  • konieczność poruszania się po terenie urzędu w celu przekazania lub odebrania dokumentów
  • stres typowy związany z obsługą klientów zewnętrznych, wymagana asertywność i komunikatywność

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • stanowisko pracy znajduje się na III piętrze budynku biurowego,
  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla takich stanowisk pracy,
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. na dobę
  • budynek bezpośrednio nie posiada podjazdu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich; istnieje możliwość przejazdu z sąsiedniego budynku
  • klatka schodowa o normatywnej ilości stopni z poręczami, drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 90 cm
  • budynek nie jest wyposażony w windy osobowe; istnieje możliwość korzystania z wind w sąsiednim budynku i przemieszczania się łącznikiem
  • pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe medyczne - kwalifikacje zawodowe ratownika medycznego lub pielęgniarki systemu lub lekarza systemu w rozumieniu ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz aktów wykonawczych do ustawy
    • znajomość ustawy o działalności leczniczej
    • znajomość ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
  • wymagania dodatkowe
    • trzyletni staż pracy w jednostkach organizacyjnych ochrony zdrowia
    • ukończony kurs pierwszej pomocy lub kwalifikowanej pierwszej pomocy
    • uprawnienia dostępu do informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone
    • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopia dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganych kwalifikacji zawodowych

Inne dokumenty i oświadczenia

Termin składania dokumentów:

08-06-2015

Miejsce składania dokumentów:
lub osobiście w Kancelarii Głównej Urzędu, bud. B, pok. 025-026

  • Osoba zatrudniona na ww. stanowisku, zgodnie z art. 78 ust. 4 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, nie może łączyć zatrudnienia w służbie cywilnej z mandatem radnego.
  • Do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne.
  • Wzór wymaganych oświadczeń zamieszczony jest na stronie BIP WUW
  • (https://www.poznan.uw.gov.pl/system/files/zalaczniki/oswiadczenie_do_nab...)
  • Oświadczenia należy opatrzyć odręcznym podpisem wraz z datą.
  • Kandydaci zakwalifikowani do kolejnych etapów naboru zostaną powiadomieni o ich terminie telefonicznie, drogą elektroniczną lub pocztową.
  • Wyniki naboru opublikowane będą po zakończeniu naboru w BIP KPRM, BIP WUW oraz w siedzibie Urzędu.
  • Oferty osób niezatrudnionych zostaną zniszczone po upływie 3 miesięcy od dnia zakończenia naboru.
  • Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 2500-2600 zł.
  • Dodatkowe informacje, w tym o kolejnych etapach naboru, można uzyskać pod nr tel. 61 854 19 91 oraz 61 854 11 87.
  • Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Autor: Marcin Kowalski
Data utworzenia: 28.05.2015