Członkowie organizacji kombatanckich stosują się do zaleceń i nie opuszczają domów bez uzasadnionej potrzeby

Członkowie organizacji kombatanckich stosują się do zaleceń i nie opuszczają domów bez uzasadnionej potrzeby. Z ustaleń pełnomocnika Wojewody Wielkopolskiego do spraw współpracy ze środowiskami kombatanckimi wynika, że dyżury związków zostały zawieszone, ale przewodniczący stowarzyszeń monitorują sytuację i nie stwierdzili obecnie konieczności udzielenia bezpośredniej pomocy.

Całodobowe wsparcie kombatantów w sprawach zakupów, realizacji recept itp. zaoferowali również żołnierze z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy monitorują sytuację. Objęli opieką 34 kombatantów, zgłoszonych przez różne podmioty z województwa.

Ponadto wielkopolski oddział Stowarzyszenia Odra-Niemen pod koniec ub. tygodnia dostarczył kombatantom, m.in. Poznańskiego Czerwca '56, więźniom politycznym, Sybirakom i członkom Stowarzyszenia Katyń paczki żywnościowe. Dary, były początkowo zbierane do polskich środowisk na Białorusi i Ukrainie, ale w obecnej sytuacji epidemicznej nie mogły zostać przekazane. 

W Wielkopolsce działa 25 organizacji kombatanckich oraz instytucji kultywujących tradycje patriotyczne.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 23.03.2020
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 23.03.2020 - 20:00
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.08.2020 - 07:25