Zmiany w systemie kolejkowym w Poznaniu w kategorii H – uzupełnienie odcisków palców

Uzupełnianie odcisków palców bez wcześniejszej rezerwacji wizyty będzie możliwe tylko do 5 października 2018 r.

Od 8 października 2018 r.  uzupełnienie odcisków palców wniosku w Sali obsługi cudzoziemców na pl. Wolności 17 będzie możliwe tylko i wyłącznie na podstawie:

  • wcześniejszej rejestracji internetowej w kategorii H, na dotychczasowych zasadach,
  • wcześniejszej telefonicznej rejestracji wizyty, która będzie dostępna tylko dla wnioskodawców, do których wysłaliśmy wezwania do uzupełnienia braków formalnych (najwcześniej po pojawieniu się statusu w sprawie „wezwanie do uzupełnienia braków formalnych”).

Telefoniczna rejestracja uruchomiona zostanie od 8 października 2018 r., lecz najwcześniejszym terminem wizyty rejestrowanej w ten sposób będzie 9 października 2018 r. Realizacja wizyty zarejestrowanej telefonicznie nie będzie wymagała pobierania numerka z biletomatu.

Szczegóły dotyczące sposobu rejestracji wizyty (numer telefonu) będą podawane w wezwaniach do uzupełnienia braków formalnych i w podglądzie stanu sprawy (w objaśnieniach do statusu „wezwanie do uzupełnienia braków formalnych”). Podczas rozmowy telefonicznej będziemy weryfikować, czy wezwanie do uzupełnienia braków formalnych zostało wysłane i czy obejmuje ono osobiste stawiennictwo w urzędzie.  Nie będziemy rejestrować wizyt, które wymagają jedynie uzupełnienia dokumentów (uzupełnienia dokumentów można złożyć w punkcie podawczym, urzędomacie lub wysłać pocztą).

Warunkiem dokonania rezerwacji wizyty będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji procesu telefonicznej rezerwacji wizyty do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Dlatego prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z Informacją o prywatności.

Autor: Patrycja Bura
Data utworzenia: 03.10.2018
Osoba publikująca: Barbara Pietrzyk
Data publikacji: 03.10.2018 - 07:28
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 03.10.2018 - 07:31