Strażacka pomoc w transporcie pacjentów do punktów szczepień

Wielkopolscy strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja prowadzona jest we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

25 stycznia w ramach Narodowego Programu Szczepień rozpoczęły się szczepienia osób, które skończyły osiemdziesiąt lat.

Pomoc w sprawnej realizacji tej akcji zaoferowali również wielkopolscy strażacy. Działania jednostek koordynuje Państwowa Straż Pożarna, na podstawie potrzeb wskazanych przez poszczególne gminy.

Pierwszy taki transport już pierwszego dnia akcji - 25 stycznia - przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie w powiecie pleszewskim, którzy dowieźli dwoje seniorów potrzebujących wsparcia w transporcie do punktu szczepień. Tego samego dnia wieczorem ci sami strażacy pomogli w dotarciu do punktu szczepień seniorce, która miała poważne problemy z poruszaniem się.

Ochotnicy, którzy podjęli się tego zadania, przeprowadzili je bardzo sprawnie - oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Seniorkę przewieziono do punktu szczepień, a po szczepieniu odwieziono do domu.

Dotychczas z takiej formy pomocy w całej Wielkopolsce skorzystało 45 osób w 39 transportach. Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Strażak pomaga dotrzeć do punktu szczepień przeciw COVID-19 osobie starszejStrażak pomaga dotrzeć do punktu szczepień przeciw COVID-19 seniorceWielkopolscy strażacy pomagają dotrzeć do punktu szczepień przeciw COVID-19 osobie starszej

Autor: Maciej Parysek
Data utworzenia: 03.02.2021
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 03.02.2021 - 12:12
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 03.02.2021 - 12:40