Nowy portal dla poszukujących pracy obywateli Ukrainy już działa

Na początku lipca 2022 r. prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. To przede wszystkim uelastycznienie rynku pracy, większe możliwości korzystania z kursów nauki języka polskiego, a także tworzenie punktów przedszkolnych dla dzieci z Ukrainy.

W ramach uproszczonej procedury pracę w Polsce znalazło już blisko 300 tys. obywateli Ukrainy. Nieustannie są rozwijane narzędzia wsparcia na rynku pracy naszych wschodnich sąsiadów. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wspólnie Cyfryzacją KPRM stworzyło nowy portal dla obywateli Ukrainy poszukujących pracy - Pracawpolsce.gov.pl

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną w ich kraju, wypełniają luki w niektórych branżach. Pracę w ramach uproszczonej procedury znalazło już blisko 300 tys. osób.

Jedną z najważniejszych kwestii osiągnięcia samodzielności jest praca i możliwość utrzymania siebie i swojej rodziny. Dlatego zostały uproszczone procedury zatrudnienia i są rozwijane narzędzia wsparcia na rynku pracy obywateli Ukrainy.

Portal pracawpolsce.gov.pl ułatwia nawiązywanie kontaktów między pracodawcami a poszukującymi pracy. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu każdy obywatel Ukrainy poszukujący pracy może udostępnić informacje o swoim wykształceniu i kompetencjach. W efekcie otrzyma informację zwrotną o ofertach pracy, które mogą go zainteresować, a także dane kontaktowe do potencjalnych pracodawców.

Wszystkie osoby, które szukają pracy na czas pobytu w Polsce będą miały możliwość znalezienia jej w swoim zawodzie, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami.

https://pracawpolsce.gov.pl

Autor: Jolanta Ott Kozeńska
Data utworzenia: 19.07.2022
Osoba publikująca: Barbara Pietrzyk
Data publikacji: 19.07.2022 - 10:21
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 19.07.2022 - 10:23