Pomoc po wybuchu gazu w Murowanej Goślinie

Najnowszy komunikat PSG /29.01.2018/
Polska Spółka Gazownictwa zakończyła usuwanie skutków awarii należącego do operatora Gaz - System S.A. gazociągu w Wielkopolsce. Przywrócone zostały normalne dostawy gazu do 3500 odbiorców, którzy w piątek 26 stycznia zostali pozbawieni dostaw tego paliwa. W poniedziałek rano zakończyły się ostatnie prace techniczne, związane między innymi z wymianą uszkodzonego odcinka gazociągu. Od pierwszych chwil po wystąpieniu awarii PSG zaangażowała wszystkie dostępne środki, by jak najszybciej wznowić dostawy gazu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników PSG już kilkanaście godzin po awarii z gazu mogła korzystać ponad jedna trzecia poszkodowanych odbiorców, a od dzisiejszego ranka gaz dociera już do wszystkich odbiorców zasilanych ze stacji Murowana Goślina i Potasze. Polska Spółka Gazownictwa dziękuje wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym zaangażowanym w usuwanie skutków awarii za współpracę i okazaną pomoc.

Według szacunkowych danych Pogotowia Gazowego około 2,5 tysiąca do 3 tysiąca odbiorców z regionu uszkodzenia gazociągu w gminie Murowana Goślina jest już zasilana w gaz. Służby będą pracowały do północy, a pracę wznowią jutro od godziny 6 rano.
/27.01., godz. 22:30/

Według informacji z PSG Poznań z 3500 odbiorców pozbawionych dostaw gazu z sieci średniego i niskiego ciśnienia zasilanych z SGWC Murowana Goślina i Potasze, bez zasilania pozostaje około 1700 odbiorców.
/27.01., godz. 14:55/

Służby pogotowia gazowego wznowiły akcję przywracania gazu z cystern do odbiorców. Ponad tysiąc z 3,5 tysiąca odbiorców ma już gaz.
/27.01., godz.10:30/

Wszyscy użytkownicy sieci gazowej na terenie miasta i gminy Murowana Goślina (a także miejscowości Potasze, Biedrusko) proszeni są o zamknięcie zaworów gazowych. Absolutnie nie wolno obecnie korzystać z jakichkolwiek urządzeń funkcjonujących z użyciem gazu. Na posesjach, które zostały opuszczone przez mieszkańców po wybuchu, zawory zostaną zabezpieczone i zamknięte przez pracowników spółki gazowniczej. Ponowne otwarcie zaworów będzie możliwe wyłącznie po kontrolach i odpowietrzeniu instalacji przeprowadzonej przez pracowników z uprawnieniami.
/26.01, godz. 11:55/

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 26.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 02.02.2018 - 12:34