Udogodnienia dla cudzoziemców. Ruszył nowy serwis

Ruszył nowy serwis informacyjny Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Znaleźć można w nim informacje dotyczące między innymi wprowadzonych w ostatnich dniach udogodnień. Są to między innymi płatności online za opłaty skarbowe, opłaty za wnioski czy kartę pobytu. W serwisie udostępnione zostały także nowe formularze kontaktowe, FAQ oraz e-przewodniki. 

W nowym serwisie znalazły się także komunikaty i aktualności. Klienci serwisu dowiedzą się z nich o zmianach w przepisach i innych ważnych wydarzeniach w obszarze migracji. Dostępna jest również szeroka baza formularzy. Można tam znaleźć wszystkie potrzebne wnioski i inne druki podzielone na kategorie. - Mam świadomość, że dla wielu cudzoziemców polskie procedury administracyjne i przepisy nie są łatwe, dlatego wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom. Zależy nam na tym, aby informacje zawarte na portalu były zrozumiałe, przejrzyste, a przede wszystkim pomocne - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.  

Serwis informacyjny został opracowany w dwóch językach obcych - angielskim i rosyjskim. Klienci mogą także za pomocą portalu sprawdzić stan swojej sprawy, umówić się na wizytę czy pobrać potrzebne pliki dotyczące np. zezwolenia na pobyt czasowy czy wydania karty pobytu. Portal zawiera też wiele innych funkcjonalności - interesujące treści na portalu można odszukać za pomocą wyszukiwarki, a także przekazać urzędnikom swoje spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania strony poprzez moduł oceny treści.

Strona dostępna pod adresem:

https://migrant.poznan.uw.gov.pl/pl/aktualnosci/nowy-serwis-informacyjny...

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 27.02.2020
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 27.02.2020 - 10:10
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.02.2020 - 10:35