Kolejne 17 mln w ramach FDS

Umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisał dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann w Środzie Wielkopolskiej. Do samorządowców z powiatów średzkiego, tureckiego, wrzesińskiego, Ślesina, Perzowa, Kłecka, Pyzdr, Malanowa oraz Śremu trafi 17 mln.

Zdaniem wojewody Fundusz Dróg Samorządowych to jedyny program drogowy, który oferuje aż tak wysokie wsparcie finansowe dla samorządów. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości zna potrzeby samorządów, dla których budowa dróg to jedno z największych wyzwań ze względu na środki potrzebne na realizację tych inwestycji. Można wprost powiedzieć, że Fundusz Dróg Samorządowych to odpowiedź na te potrzeby - dodaje Zbigniew Hoffmann.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Poza tym FDS pozwala także na finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 09.10.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 09.10.2019 - 14:58