Kolejne rządowe środki dla samorządów z Wielkopolski wschodniej

Ponad 120 mln zł otrzymają samorządy z Wielkopolski środkowo – wschodniej z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem pomoc została skierowana do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Znakomite wiadomości dla regionu, w sobotę podczas konferencji prasowej przekazał Zbigniew Hoffmann Minister - Członek Rady Ministrów, Poseł, Sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. W konferencji uczestniczyli również Aneta Niestrawska I Wicewojewoda Wielkopolski oraz Jacek Bartkowiak Starosta Słupecki.

- To realna pomoc rządu Prawa i Sprawiedliwości, na którą Polacy nie mogli się doczekać w czasach rządów PO – PSL. Chcemy, aby te miejscowości zaczęły tętnić takim życiem, jak w innych regionach Polski. Po wielu latach zapomnienia i wegetacji na tereny dawnych państwowych gospodarstw rolnych tzw. PGR-ów trafiają środki finansowe pozwalające na inwestycje. Dzięki temu m.in. zatrzymujemy proces wyludniania się gmin, w których były PGR-y – mówił minister Zbigniew Hoffmann.

Rekordowa suma - 8 mln zł - przeznaczona zostanie na remont drogi powiatowej nr 3050P na odcinku Giewartów – Siernicze Małe. To kolejna bardzo oczekiwana przez mieszkańców powiatu słupeckiego inwestycja.  Warto podkreślić, że kwota dofinansowania dla powiatu słupeckiego jest najwyższą spośród wszystkich wielkopolskich samorządów.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości łączy wszystkie regiony, nie dzieli kraju na część lepszą i gorszą, bogatszą i biedniejszą. Dzięki rządowemu wsparciu realizowane są strategiczne inwestycje, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy, bezpieczne połączenia drogowe, czy podnosi się jakość życia mieszkańców – podkreśla I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Tylko do samego powiatu słupeckiego w ramach VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych trafi 20,8 mln zł. Dzięki temu dofinansowaniu możliwy będzie remont drogi gminnej nr 439002P na odcinku Myszaków – Myszakówek, rewitalizacja centrum Orchowa, czy budowa infrastruktury technicznej i drogowej wraz z budową mariny w miejscowości Kosewo.

Kolejne rządowe środki dla samorządów z Wielkopolski wschodniej

Autor: Jarosław Władczyk
Data utworzenia: 17.09.2023
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 18.09.2023 - 08:11