Kolejne wielkopolskie inwestycje drogowe z dofinansowaniem w ramach FDS

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk po raz kolejny w tej edycji Funduszu Dróg Samorządowych podpisał umowy wspólnie z przedstawicielami samorządów: Gołańczy, Rogoźna, Damasławka, Granowa, Miedzichowa, Mieściska, Przemętu oraz Wągrowca. Największa z inwestycji to przebudowa ulicy Różanej w Rogoźnie, która wyniesie 1,5 mln zł. Łączna wartość podpisanych dziś inwestycji drogowych to 6 mln 438 tys. zł.

- Jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mechanizmem wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje drogowe, jest właśnie Fundusz Dróg Samorządowych - mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Poza tym FDS pozwala na finansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym.

W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych na dofinansowanie i budowę wielkopolskich dróg trafi 232 mln zł na wykonanie 184 km dróg w 150 inwestycjach, również wieloletnich.

Autor: Aleksander Putz
Data utworzenia: 29.06.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 02.07.2020 - 15:20