Nadanie sztandaru KP Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie

Udział wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego w wojewódzkich obchodach Dniach Strażaka w Pleszewie.

W dniu dzisiejszym  wojewoda wielkopolski - Michał Zieliński miał zaszczyt uczestniczyć w Wojewódzkich Obchodach Dniach Strażaka. W tym roku przypada 30 lat od momentu powstania Państwowej Straży Pożarnej.

Obchody tej ważnej rocznicy odbyły się w Pleszewie. W trakcie uroczystości na placu defiladowym Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wojewodę spotkał niezwykły zaszczyt. Został on jednym z rodziców chrzestnych sztandaru wręczonego dziś Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Wojewoda w swoim przemówieniu zaznaczył, iż: - Strażacy z Pleszewa są dziś doskonale wyposażeni i znakomicie wyszkoleni. Wręczony dziś sztandar symbolizuje ich bogatą chlubną przeszłość i współczesne, wybitne dokonania. Jest znakiem, który podczas uroczystych okazji, wolnych od codziennych bieżących spraw i rutyny, przypomina o wartościach, jakim ślubuje i dochowuje wierności każdy strażak w Polsce: być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia.

Dodał też, że: - Formą oficjalnego podziękowania są dzisiejsze odznaczenia, wyróżnienia i awanse. Szczerze Państwu gratuluję i wyrażam podziękowanie za Waszą codzienną, trudną służbę, bez której nie sposób wyobrazić sobie normalnego życia.

Wpis Wojewody wielkopolskiedo do księgi pamiątkowej.Strażacy stojący w szereguZaproszeni goście honorowiSalut StrażakówWojewoda Wielkoipolski z przedstawicielami komendy strażackiejWojewoda Wielkopolski z wyróznionymi strażakamiDefilada strażackich wozów pożarniczych.

Autor: Piotr Kotecki
Data utworzenia: 20.05.2022
Ostatnia aktualizacja: Piotr Kotecki
Data aktualizacji: 20.05.2022 - 17:17