Nowa sala gimnastyczna w Ratyniu

W Ratyniu (pow. słupecki) wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wraz z wraz z sekretarzem stanu, zastępcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniewem Hoffmannem oraz posłem Leszkiem Galembą wzięli udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę sali gimnastycznej wraz z salami dydaktycznymi.

- Gratuluję pozyskania dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. O dofinansowanie z tego programu ubiega się zawsze bardzo wiele podmiotów. Pozytywna decyzja ministerstwa świadczy o wzorowym przygotowaniu projektu inwestycji przez gminę Lądek. Życzę szybkiego postępu budowy obiektu, który posłuży utalentowanej młodzieży do podnoszenia zawodniczych kwalifikacji i utrwalenia przekonania, że idea sportowego współzawodnictwa jest wartościową formą spędzania wolnego czasu – mówił wojewoda Michał Zieliński.

Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ratyniu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa narodowego i Sportu w wysokości ponad 2 mln zł oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ponad 714 tys. zł. Będzie to pierwsza pełnowymiarowa sala gimnastyczna na terenie gminy Lądek. Przy Szkole Podstawowej w Ratyniu obecnie nie ma sali gimnastycznej.

Projekt uwzględnia nie tylko potrzeby miejscowej szkoły podstawowej, ale potrzeby wszystkich mieszkańców gminy.

tablica imienna szkoły w Ratyniu wojewoda przemawia na mównicy wojewoda podpisuje akt erekcyjny budynek szkoły w Ratyniu

Autor: Dawid Pius
Data utworzenia: 20.09.2021
Ostatnia aktualizacja: Dawid Pius
Data aktualizacji: 20.09.2021 - 15:56