Otwarcie żłobka w Wieleniu. Podpisanie umów w ramach RFRD

Uroczyste otwarcie gminnego żłobka w Wieleniu oraz podpisanie kolejnych umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - to główne punkty dzisiejszej wizyty wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Gmina Wieleń pozyskała dofinansowanie na realizację zadania związanego z wybudowaniem, uruchomieniem oraz funkcjonowaniem żłobka w Wieleniu z programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - Maluch+. Kwota dofinansowania wyniosła 1 mln 56 tys. zł. Wsparcie finansowe projektu gmina otrzymała także z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W nowym żłobku opiekę znajdzie 32 dzieci. Do dyspozycji maluchów i opiekunów będą nowe sale do zabaw, pomieszczenia do spania, szatnia, łazienka, wózkarnia, pomieszczenie do wydawania posiłków z zapleczem, gabinet dyrektora, pielęgniarki oraz zaplecze socjalne.

- Trudno o lepszy początek Dnia Dziecka, niż otwarcie nowej placówki, całkowicie przeznaczonej dla najmłodszych. Składam Państwu z tej okazji serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Pozdrawiam Dyrektora Żłobka, wszystkich pracowników, a także rodziców dzieci, które po raz pierwszy znajdują opiekę w murach tej placówki. Niech ten rok spełni Państwa oczekiwania, przyniesie radość z pracy i zabawy z najmłodszymi oraz satysfakcję z rozwijania ich umiejętności i wiedzy - mówił wojewoda Michał Zieliński podczas otwarcia żłobka.

Wśród zaproszonych gości obecni byli także posłowie na Sejm RP - Marcin Porzucek, Krzysztof Czarnecki, Krzysztof Paszczyk oraz wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak.

Drugim punktem dzisiejszej wizyty wojewody wielkopolskiego w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim była uroczystość podpisania umów w ramach RFRD, która odbyła się w siedzibie starostwa powiatowego w Czarnkowie. W uroczystości udział wzięli także posłowie na Sejm RP - Marcin Porzucek oraz Krzysztof Czarnecki.

Umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg podpisali samorządowcy z Połajewa, Drawska oraz Ujścia. Wojewoda wręczył także promesę dla powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego na rozbudowę drogi - budowę ścieżki rowerowej Krzyż Wlkp.- Drawsko. Wartość dofinansowania to 2 769 323 zł.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W trakcie spotkania omówiono aktualne działania samorządu oraz współpracę w ramach programów rządowych.

Autor: Maciej Parysek
Data utworzenia: 01.06.2021
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 02.06.2021 - 18:38