Pierwsze wojskowe targi służby i pracy także w Wielkopolsce

Polski rząd konsekwentnie modernizuje i wzmacnia swoje siły zbrojne. Zachęca również młodych ludzi do służby w obronie Ojczyzny. Pomagają w tym takie inicjatywy jak pierwsze w historii Wojskowe Targi Pracy. Odbywają się one w 16 miejscowościach w całym kraju, w Wielkopolsce w Koninie. Podczas tego wydarzenia list od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz pozdrowienia przekazane przez Ministra - członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – Zbigniewa Hoffmanna, odczytała I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.

Polskie siły zbrojne rozrastają się liczebnie i są wyposażane w najnowocześniejszą broń. Równocześnie systematycznie rozbudowywane są struktury Wojsk Obrony Terytorialnej. Nowoczesna i silna armia to gwarancja bezpieczeństwa dla nas wszystkich. Warto zaznaczyć, że wiele dostaw sprzętu jest realizowanych przez polski przemysł zbrojeniowy. Wojsko stało się również atrakcyjnym pracodawcą, który gwarantuje stabilne i coraz korzystniejsze  finansowe warunki zatrudnienia. Dlatego też Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca młodych ludzi do zasilenie jego szeregów.

Do promocji tej wyjątkowej służby mają przyczynić organizowane w 16 polskich miastach pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy. W województwie wielkopolskim odbywają się w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.

- Poprzez takie wydarzenia pokazujemy, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Bardzo się cieszę z tak licznego udziału ludzi młodych, którzy wyrazili swoje zainteresowanie służbą w wojsku – podkreśla I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.

Dla wszystkich zastanawiających się nad taką karierą to wyjątkowa szansa na rozmowę z żołnierzami. W trakcie spotkania każdy może uzyskać informacje m.in. o nowych formach tej służby, a także zapoznać się z nowoczesnym sprzętem, jakim na co dzień dysponują wojskowi.

Stoiska informacyjne przygotowały zarówno wojska lądowe jak i  siły powietrzne, a także akademie wojskowe i Wojska Obrony Terytorialnej. Z bliska zobaczyć można m.in. wyrzutnię rakietową Langusta, moździerz samobieżny Rak oraz transporter opancerzony Rosomak.

Dwudniowe Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę.  Ich organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Pierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w WielkopolscePierwsze wojskowe targi służby i pracy także w Wielkopolsce

Autor: Jarosław Władczyk
Data utworzenia: 15.03.2023
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 20.03.2023 - 08:00