Pożar na wysypisku w gminie Śrem. Wojewoda Zbigniew Hoffmann wystąpił z wnioskiem do MON-u

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wystąpił do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z wnioskiem o udzielenie pomocy przez wojsko w sprawie dogaszania pożaru wysypiska śmieci w miejscowości Pysząca (pow. śremski). Z prośbą o wsparcie zwrócił się do wojewody burmistrz gminy Śrem Adam Lewandowski. 

Zgodnie z wnioskiem wojewody Zbigniewa Hoffmanna wojsko miałoby zapewnić specjalistyczny sprzęt budowlany na podwoziu gąsienicowym – spychacze oraz koparki.

- Niestety to już kolejne tego typu zdarzenie w gminie Śrem. Kluczowe jest to, aby po pierwsze zahamować rozprzestrzenianie się pożaru, a po drugie wyeliminować jego źródło. W przypadku zahamowania liczę na wsparcie wojska, dlatego zwróciłem się w tej sprawie do ministra obrony narodowej. W kwestii eliminacji źródła pożaru działania musi podjąć również samorząd – musimy wiedzieć, co powoduje podpalenia i wdrożyć dobre rozwiązania prewencyjne. Bez takich działań nie ruszymy z miejsca – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. 

W miejscowości Pysząca w gminie Śrem dochodzi do regularnych pożarów wysypiska odpadów. Składowane są tam m.in. odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz budowlane.

Autor: Sebastian Antczak
Data utworzenia: 11.09.2019
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 12.09.2019 - 07:12