Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Wielkopolskę

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Wielkopolskę. Premierowi towarzyszył wojewoda Michał Zieliński oraz wielkopolscy parlamentarzyści. Szef rządu spotkał się między innymi z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz odwiedził firmę Miranda Textiles w Turku - wiodącego lidera w produkcji tkanin.

Wizyta premiera rozpoczęła się od spotkania z piłkarzami, którzy na zgrupowaniu w Opalenicy przygotowywali się na mecz z Islandią. Następnie Mateusz Morawiecki spotkał się z kierownictwem firmy Miranda Textiles w Turku. Przedsiębiorstwo jest nowoczesnym producentem wysokiej jakości tkanin oraz dzianin, a także gotowych produktów tekstylnych o unikalnych walorach użytkowych.

Jak podkreślił szef rządu, dzięki utworzonej Tarczy Antykryzysowej firmy mogły zachować wartość polskiej gospodarki przez najtrudniejsze miesiące. - Teraz mamy najniższe bezrobocie w UE i rekordowe miesiące eksportu za sobą - mówił premier.

W obliczu kryzysu COVID-19 rząd uruchomił bezprecedensowe środki osłonowe. Ponad 216 mld zł z Tarczy Antykryzysowej i Finansowej wspiera tysiące firm i 7,4 mln miejsc pracy. Dzięki temu w kwietniu 2021 roku (czwarty miesiąc z rzędu) Polska zanotowała najniższą zharmonizowaną stopę bezrobocia wśród wszystkich państw Unii Europejskiej.

W Turku premier mówił także o głównych założeniach reformy Polskiego Ładu. W ramach strategii przezwyciężenia skutków pandemii będzie można utworzyć nowe miejsc pracy. - Polski Ład będzie ładem rozwoju, tworzenia nowych szans, ładem awansu społecznego, który spowoduje, że będziemy w stanie gonić najlepiej rozwiniętych w Europie - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier oraz właściciele firmy podczas zwiedzania zakładuPremier oraz właściciele firmy podczas zwiedzania zakładuPremier oraz właściciele firmy podczas zwiedzania zakładuPremier oraz właściciele firmy podczas zwiedzania zakładuPremier oraz prezes firmy i Piotr Muller podczas briefingu prasowegoPremier podczas briefingu prasowego

fot. WUW
fot. Krystian Maj/KPRM

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 08.06.2021
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 09.06.2021 - 10:15