Przebieg egzaminów gimnazjalnych - aktualna sytuacja w Wielkopolsce

Zgodnie z zapowiedziami rządu, w całym kraju, również w Wielkopolsce, odbyły się dziś egzaminy gimnazjalne. W Wielkopolsce egzamin z części humanistycznej przeprowadzono w 675 gimnazjach. Napisało go 34 tysiące uczniów.

- Chciałabym podziękować kuratorom oświaty, samorządom, dyrektorom szkół i nauczycielom za współpracę. Dziś potwierdzili oni, że praca nauczyciela jest misją - mówiła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska przedstawiając podsumowanie pierwszego dnia egzaminów. Pragnę zaapelować do dyrektorów szkół o kontakt z kuratorium oświaty w przypadku jakichkolwiek problemów podczas najbliższych egzaminów - dodała.

Jak poinformował wicekurator oświaty Zbigniew Talaga, z uwagi na błąd dyrektora, pierwsza część egzaminu w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach nie odbyła się. 12 uczniów będzie musiało podejść do egzaminu z historii oraz wiedzy o społeczeństwie w terminie dodatkowym na początku czerwca.

- Zareagowaliśmy natychmiast po otrzymaniu sygnału w tej sprawie i udało się uratować drugą część egzaminu - mówił wicekurator. Po raz pierwszy kuratorium oświaty wspiera dyrektorów szkół, którzy ponoszą odpowiedzialność za organizację i przeprowadzenie egzaminów zewnętrznych w szkole.

W wielkopolskiej bazie pedagogów posiadających kwalifikacje do pracy w zespołach egzaminacyjnych i nadzorujących podczas tegorocznych egzaminów znalazło się ponad 500 osób.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 10.04.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.04.2019 - 09:28