Regionalne Konsultacje Kół Gospodyń Wiejskich

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyły się dziś regionalne konsultacje pod hasłem „Niezależność i rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw”. W sali sesyjnej urzędu, o funkcjonowaniu Kół Gospodyń Wiejskich dyskutowało blisko dwieście pań zrzeszonych w tych organizacjach.

Wielkopolska pozyskała prawie 3 mln zł, a 900 kół gospodyń wiejskich w województwie zostało zarejestrowanych i uzyskało osobowość prawną. - Na spotkaniach, w których uczestniczyłam na przestrzeni lat z paniami z kół gospodyń wiejskich, słyszałam o problemach związanych z brakiem możliwości finansowania bieżącego oraz perspektyw rozwojowych. - Chcieliśmy przekazać środki bez pośredników, ale do tego potrzebna była osobowość prawna. - To ważny dokument, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet gospodarnych i wyjątkowych - mówiła o zmianach systemowych wprowadzonych ustawą o KGW wiceminister Andżelika Możdżanowska.

Podczas wspólnej dyskusji z udziałem Andżeliki Możdżanowskiej, sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz pełnomocnika rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, Zbigniewa Hoffmanna, wojewody wielkopolskiego, członkiń kół gospodyń wiejskich oraz przedstawicieli urzędów skarbowych, omówione zostały wszelkie aspekty działalności kół gospodyń wiejskich w oparciu o przepisy ustawy z dnia 9 listopada 2018 roku.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 12.03.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.03.2019 - 16:00